Всеукраїнська конференція

2017-03-29

У м. Черкаси протягом трьох днів (23-25 березня) проходила ІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».

У роботі конференції взяли участь учні загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, вихованці позашкільних навчальних закладів Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей.

Черкаси конференція

Черкаси конференція

Учасники конференції працювали на базі Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького у секціях:

  • державотворчі процеси на території сучасної України від найдавніших часів до наших днів. Особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи;
  • - історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності;
  • - культура як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвитку державності на українських землях: зміст, форми та засоби духовної і матеріальної культури;
  • - історико-краєзнавчі та природні туристсько-рекреаційні об’єкти України, пов’язані з подіями державотворення та історичними постатями.

Від Чернігівщини у заході свої дослідження представляли вихованці туристсько-краєзнавчого клубу «Ніка» Варвинського районного Будинку школярів.

Для учасників конференції були організовані цікаві екскурсії по місту та області: «Архітектурне намисто Черкас», «Мошни, як територія середньої Надніпрянщини, колиска української нації, українського козацтва та української державності», «Історичний центр Канева», «Чернечу гору зеленить трава і оживає Канівська могила…» (Шевченківським національним заповідником).

Черкаси конференція

Черкаси конференція

Черкаси конференція

Черкаси конференція

Учасники заходу отримали грамоти Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Черкаси конференція

Кiлькiсть переглядiв: 91

Коментарi