Коротка довідка

Бій під Крутами – бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне (Чернігівщина), за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

Цей бій тривав близько 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією полковника Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.

Надзвичайно вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків, і у кількості 27 осіб були ними страчені. На похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти». Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.

2006 року на місці бою встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну гривню.

Година спілкування Крути

Година спілкування Крути

Година спілкування Крути

Година спілкування Крути

Година спілкування Крути

Година спілкування Крути Година спілкування Крути

Крути Година спілкування

Година спілкування

Година спілкування Крути Година спілкування Крути

Кiлькiсть переглядiв: 55

Коментарi