232 стрілецька дивізія Першого формування

Хронологія подій бойової історії 232 стрілецької дивізії в червні – вересні 1941 року

Дата П о д і я
10-15 червня 66-й стрілецький корпус за наказом наркому оборони розпочинає передислокацію з Казані на територію Західного Особливого військового округу
22 червня Фашистська Німеччина без оголошення війни напала на Радянський Союз. Початок Великої Вітчизняної війни.
27 червня Початок розсортування частин 66-го стрілецького корпусу на східному берегу Дніпра на фронті Жлобин, Стрешин. До складу корпусу передано 232-у стрілецьку дивізію, яка закінчувала формування в районі Красного під Черніговом.
7 липня Початок бойових дій на Дніпровському рубежі від с. Засел’є до с. Білий Берег.
5-10 липня Дії передових загонів 66-го стрілецького корпусу на ділянці Бобруйськ, Калинковичи.
10 липня Дивізія виходить в район дії передових загонів, виконавши дводобовий перехід на 80 км. 793-й та 764 стрілецький полк заволоділи Паричами та розпочали рух у напрямку Бобруйська. Захоплення переправ через Березину та Птич. Вихід на рубіж Судовиця, Селище, Гамза.
13 липня Перехід у наступ 21-ої Армії із завданням оволодіння Биховим та Бобруйськом. 63-й стрілецький корпус оволодів Рогачовим і Жлобином.
14 липня Ворог направляє проти 232-ої стрілецької дивізії з свого резерву 43 армійський корпус.
16 липня Ворог при підтримці авіації та силою до 50 танків атакує Паричи.
16-20 липня Важкі оборонні бої дивізії з безперервно атакуючими великими силами піхоти та танків ворога.
17 липня Генерал-майора Недвігіна Семена Івановича призначають командиром 232-ої стрілецької дивізії
18 липня Дивізія веде важкі оборонні бої на рубежі Борова, Корольов, Слобода.
21 липня Після атаки 43-го армійського корпусу ворога з фронту та флангів дивізія відходить на рубіж Слободка, Коземля. На цьому рубежі закріплюється.
24 липня З лівого флангу дивізії вводиться в рейд по тилах 4-ї Армії ворога кавалерійська група з трьох дивізій у напрямку Осиповичи – Старі Дороги.
25 липня 232 стрілецька дивізія в складі 21-ї армії передається до знову створеного Центрального фронту.
Серпень До 20-23 серпня в запеклих боях дивізія стримує займаний оборонний рубіж незважаючи на надто важке становище.
8 серпня 2 армія та 2 танкова група ворога перейшли в наступ проти Центрального фронту, щоб ударом у напрямку Могильов – Гомель та Ярославль – Стародуб розгромити 2-у та 3-ю армії ворога та вийти в глибокий тил Південно-Західного фронту.
12 серпня Війська 21-ї армії ведуть жорстокі бої з ворогом, які перейшли в наступ силами п’яти дивізій у напрямку на Гомель і трьома піхотними дивізіями, що розпочали форсування р. Дніпро південніше Жлобина. 232 стрілецька дивізія під загрозою глибокого оточення ворогом.
20 серпня Початок відходу 232-ї стрілецької дивізії в південно-східному напрямку заради уникнення оточення.
25 серпня У зв’язку з розформуванням Центрального фронту 232 стрілецька дивізія до складу 21-ї армії входить в склад Брянського фронту. Вночі дивізія переправляється через Дніпро і вступає на територію Чернігівської області.
25-27 серпня Бої в районі Ріпки, Замглай.
30 серпня Дивізія веде бої на рубежі Нові Млини – Борки.
1 вересня Ворог виходить до Десни та захоплює плацдарм біля Шостки. З’єднання 21-ї армії (в тому числі 232 стрілецька дивізія) відбивають удари ворога у відриві від основних сил Брянського фронту. Зі сходу глибоко в тил пройшла 2-а танкова група ворога, а з заходу 2 армія прорвалася до Чернігова. 21 армія опинилась під загрозою оточення.
7 вересня Різке ускладнення становища на Південно-Західному фронті. Ворог розвиває наступ на Конотопському, Чернігівському та Остерському напрямах. Створилась загроза оточення армій Південно-Західного фронту східніше Києва.
9 вересня Війська 21-ї армії залишають Чернігів. Переправа дивізії через Десну в районі Салтикова-Дівиця.
10 вересня Ворог захоплює плацдарм на лівому березі Десни в районі Виблі. Дивізія відходить на рубіж Вертіївка – Комарівка.
11 вересня 232 стрілецька дивізія двома стрілецькими полками обороняє рубіж Берестівка – Комарівка.
12 вересня Перехід у наступ 1-ї танкової групи та 17-ї армії ворога з Кременчуцького плацдарму назустріч 2-й танковій групі та 2-й армії з метою замкнути кільце навколо армій Південно-Західного фронту.
14 вересня 21 армія та 232 стрілецька дивізія ведуть запеклі бої з переважаючими силами ворога, який наносить головний удар у напрямку Івангород – Ічня.
16 вересня Завершено оточення 21-ї, 5-ї, 37-ї, 26-ї армій Південно-Західного фронту східніше Києва. Вихід підрозділів дивізії в район Прилук.
17 вересня Підрозділи дивізії передані під безпосереднє керівництво командуючим 21-ї армії для оборони Прилук і прикриття відступу наших військ до Пирятину.
18 вересня Частини 232-ї стрілецької дивізії, які залишились у її складі, виходять в район Пирятину під безперервними бомбометаннями авіації ворога.
19 вересня Залишки 66-го стрілецького корпусу та інших з’єднань армії досягають Городище. Останній рубіж оборони 232-ї стрілецької дивізії

Ф.Д.Рубцов

Федір Дмитрович Рубцов

Ф.Д.Рубцов
Напередодні війни

Ф.Д.Рубцов
Командир 66 стрілецького корпусу

Ф.Д.Рубцов

Ф.Д.Рубцов
Напис на пам'ятнику в с. Калайдинці Полтавської області

В школі с. Калайдинці є куточок, де розповідається про генерала Рубцова.
На сторінках нашого сайту в розділі "Шкільні музеї" можна перелянути експозицію про Ф.Д.Рубцова

Кiлькiсть переглядiв: 556

Коментарi